RRC Clinic Hluboká nad Vltavou

Plastická operace očních víček

Operace očních víček – blepharoplastika – jeden z nejčastějších operačních výkonů, jehož indikací jsou nejen estetické, ale i zdravotní důvody. Pleť očních víček a jejich okolí je velmi jemná a působením času, mimiky a vlivu prostředí ztrácí svou pružnost a pevnost. Dochází k tvorbě nadbytečných kožních záhybů, oči mají unavený vzhled a ovlivňují celkový výraz obličeje. Často dochází i k zdravotním komplikacím - slzení, bolestivost, zhoršení vidění nebo bolest hlavy. Operace očních víček tyto problémy rychle a účinně odstraní.

Výkonu předchází individuální konzultace s lékařem, kterému sdělíte svou představu o výsledném efektu operace.Po fyziologickém vyšetření a na základě Vašich přání stanoví lékař optimální plán zákroku, vysvětlí Vám průběh operace a pooperační péče. Podle fyziologického stavu očních víček je zvolen optimální výkon - operace pouze horních víček, nebo operace pouze dolních víček, nejčastěji bývá zvolena kombinace obou možností.

Operace očních víček je prováděna v lokální anestezii.

Před operací:

  • při konzultaci informujte lékaře o případných chronických onemocněních a pravidelně užívaných lécích
  • absolvujete předoperační vyšetření ( krevní obraz, EKG atd. dle pokynů lékaře)
  • 3 týdny před operací neužívejte léky s obsahem kyseliny acetylsalicylové ( Acylpyrin, Anopyrin, Aspirin)
  • v den operace nemažte oči ani jejich okolí žádným krémem
  • k operaci přijďte nenalíčená
  • pokud nosíte kontaktní čočky, před operací je vyjměte, nezapomeňte na úložné pouzdro
  • nezapomeňte lékaři sdělit všechna onemocnění, která jste v poslední době prodělala/prodělal
  • nezapomeňte lékaři sdělit všechny případné alergie
  • nezapomeňte si s sebou vzít sluneční brýle

Po operaci:

je nutný klidový režim, doporučujeme spát pouze na zádech, aby nedocházelo k nadměrným otokům. Zhruba týden jsou kolem očí modřiny, hojení je možné urychlovat přikládáním studených obkladů.Oční víčka je třeba chránit cca 3 měsíce před slunečním zářením, ideální je kombinace nošení slunečních brýlí a užití krému s vysokým ochranným UV B filtrem.

Váš stav při odchodu do domácího ošetření bude stabilizovaný, přesto nedoporučujeme řízení automobilu, sjednejte si proto odvoz domů

Každý zákrok je individuální a individuální je také pooperační péče, včetně převazů a dalších rekonvalescenčních metod. Všechny související informace Vám poskytne ošetřující lékař, neváhejte se zeptat na cokoliv, dostatek informací významně přispívá k Vaší psychické pohodě a tedy i k dobrému průběhu rekonvalescence.

RRC Clinic - Vaše zdraví a krása. Váš nový jasný pohled.